Sosyal Bilimler Enstitüsü

ENSTİTÜ  PROGRAMLAR  FORM VE DİLEKÇELER  SSS   DERS PLANLARI  DUYURULAR   İLETİŞİM

yeni 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞVURU VE KONTENJAN İLANI(EK İLAN)

BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ

 

3-l1Enstitümüz, 23 Nisan 2015 tarih ve 29335 sayılı Resmi Gazetede “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un (Kanun No: 6640) 1. Maddesine göre Balıkesir ili Bandırma ilçesinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. Sosyal Bilimler Enstitümüz üniversitemizin diğer kurumları gibi Balıkesir Üniversitesinden devir alınan eğitim-öğretim geçmişi ile 23 yıllık bir deneyime sahiptir. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü adı ile 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde akademik faaliyetlerine başlamıştır.

Enstitümüzde ana bilim dallarında; doktora düzeyinde iki, yüksek lisans düzeyinde (I. Öğretim Tezli Yüksek Lisans) sekiz ve II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans düzeyinde de üç programda eğitim-öğretim verilmektedir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak amacımız; sosyal bilimler alanında ulusal ve uluslararası nitelikte bilimsel araştırma, uygulama, eğitim-öğretim ve dokümantasyon çalışmaları yapmak ve proje üretmek, ulusal ve uluslararası projelere destek vermektir. Bu bağlamda enstitümüz bünyesinde hem yeni doktora ve yüksek lisans programlarının hem de ana bilim dallarındaki öğretim üyelerinin nitelik ve niceliklerinin her geçen gün giderek artması için çalışılmaktadır.

MİSYON

Türkiye’nin “En Genç Devlet Üniversitesi” olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde barındırdığı Sosyal Bilimler Enstitüsü; sosyal bilimler alanında yapılacak olan lisansüstü ve doktora çalışmalarında, ulusal ve uluslararası niteliklere sahip, araştıran, sorgulayan ve eleştirel düşünebilen öğrenciler yetiştirmek ve küresel dünyamızdaki gelişmelerin ışığında, evrensel değerde bilgi üretmek, üretilen bu bilgiyi toplumun istifadesine sunmak ve sahasında gerekli donanıma haiz bilim insanları yetiştirerek, ülkemizin ihtiyaç duyduğu çağdaş ve bilimsel bilgiye ulaşmaktır.

VİZYON

Bilim ve teknoloji alanında rekabet eden, uluslararası düzeyde eğitim-öğretim imkanı sunan, ulusal noktada olduğu kadar uluslararası standartlarda da bilimsel anlayışa sahip, bölgemiz ve ülkemizin sorunlarını çözme noktasında çalışmalar yapan ve ayrıca bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan, evrensel değerlere saygılı,bilim ve teknoloji dünyasıyla iç içe olan,  güven duyulan bir enstitü olmaktır.